„Ostatnie dni lata” z nagrodą Best original score w Nigerii

Film Ostatnie dni lata (2020) w reż. Klaudii Kęski ze zdjęciami Kamila Małeckiego wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego otrzymał nagrodę Best original score podczas Women’s International Film Festival Nigeria (WIFFEN) w Abudży, stolicy Nigerii.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywała się w dniach 4-5 marca. O tamtejsze nagrody ubiegały się także: Lekcja Anatomii (2020) w reż. Gabrieli Federowicz i The Gap is Always Third (2019) w reż. Katarzyny Sikorskiej.

Ostatnie dni lata opowiadają o nastoletniej Tosi, która staje przed trudnym dylematem moralnym – wyborem pomiędzy sprawiedliwością, a ochroną bliskich. Za kierownictwo produkcji odpowiadali: Stanisław Bryś, Aleksandra Gajdosz i Ewa Dubiel. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego).

Film miał swoją światową premierę na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia w konkursie polskim oraz wyróżnienie aktorskie dla Julii Kuzki.