„Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego liderem nominacji do Orłów 2022!

Polska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do 24. Polskich Nagród Filmowych – Orłów. „Żeby nie było śladów” w reżyserii naszego absolwenta i wykładowcy dr Jana P. Matuszyńskiego otrzymało aż 13 nominacji do Orłów 2022 w tym m.in. za najlepszą reżyserię, scenariusz i film.

Współreżyserowany przez Łukasza Gutta – absolwenta kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Wszystkie nasze strachy” otrzymał 7 nominacji, a Łukasza Gutta nominowano w kategoriach: najlepsza reżyseria, zdjęcia i odkrycie roku.

Polska Akademia Filmowa dostrzegła także seriale wyreżyserowane przez naszych absolwentów wykładających na kierunku reżyseria. Nominacje w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny otrzymały „Kruk. Czorny Woron nie śpi” w reżyserii prof. dr hab. Macieja Pieprzycy zrealizowany dla stacji CANAL+ Polska oraz „Sexify” w reż. mgr Piotra Domalewskiego zrealizowany dla Netflixa.

Nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły 2022 ogłoszono podczas konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskiej Fabryce Norblina w dniu 16 marca 2022. Tegoroczna ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2022 odbędzie się w maju. Termin zostanie podany do informacji publicznej wkrótce.