Koncert Miasto Nauki Ukrainie

25 marca 2022 roku na dachu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego oraz w plenerze odbędzie się koncert charytatywny „Miasto Nauki Ukrainie”. Celem wydarzenia realizowanego przez konsorcjum Europejskiego Miasta Nauki 2024, które tworzą śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice, jest wsparcie zbiórki finansowej prowadzonej na potrzeby studentów z Ukrainy i ich rodzin.

Wsparcia można udzielić poprzez oficjalną zbiórkę uczelnianą w serwisie Zrzutka: zrzutka.pl/k8n5fy

W ramach wydarzenia o godz. 16:15 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego Wydziału Humanistycznego odbędzie się projekcja filmu „Donbas” (2018) w reżyserii Siergieja Łoźnicy, który poprzedzi prelekcja prof. UŚ dr hab. Krystyny Doktorowicz – Dziekan Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Przed pokazem zostaną wyświetlone także krótkie relacje z uchodźczego szlaku zarejestrowane przez Adelinę Borets - pochodzącą z Ukrainy studentkę reżyserii Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Adelinę Borets wybuch wojny zastał w atakowanym Kijowie skąd raportowała w mediach społecznościowych jak wygląda codzienne życie w oblężonym przez Rosjan mieście.

Pełny program imprezy dostępny tutaj: link

Koncert „Miasto Nauki Ukrainie” ma na celu przede wszystkim wsparcie tych, którzy ucierpieli w wyniku wojny w Ukrainie. Zebrane pieniądze oraz dary zostaną przekazane na potrzeby pochodzących z Ukrainy studentów, doktorantów i ich rodzin.