Wystawa „Martwe z natury – odsłona 2/2” Ryszarda Czernowa w Galerii BWA w Kielcach

Wystawę „Martwe z natury – odsłona 2/2” prof. UŚ dr hab. Ryszarda Czernowa można oglądać od 25 marca do 29 kwietnia w Galerii Górnej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Artysta w swojej twórczości poświęca szczególną uwagę współczesnej symbolice wanitatywnej, opisującej otaczający nas świat materii ożywionej i nieożywionej. Swoje prace Ryszard Czernow określa terminem cybergrafii, gdyż w wyniku szeregu modyfikacji utraciły one cechy klasycznej fotografii. Projekty artystyczne prezentuje w formie wielkoformatowych fotorealistycznych wydruków oraz w formie kompozycji sonowizualnych, w których dźwięk – obok obrazu – jest równorzędnym środkiem wyrazu.

„Martwe z natury” to jedna z trzech wystaw prezentowanych w BWA w ramach I Festiwalu Fotografii FOTOPERYFERIE. Festiwal jest organizowany przez Fundację im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Kuratorką festiwalu jest Stanisława Zacharko-Łagowska.

Fot. Bogdan Ptak BWA w Kielcach