Nasze etiudy na międzynarodowych festiwalach w kwietniu

„Chatka” / fot. Bartosz Toboła

W dniach 1-8 kwietnia w Liverpoolu odbywa się 2. edycja LJMU MA Short Film Festival – festiwalu filmów krótkometrażowych organizowanego przez studentów Liverpool John Moores University. Wśród zakwalifikowanych do konkursu filmów znalazła się fabuła „Kattowitz” (2020) w reż. Michała Piotrowskiego oraz dokument „Na wstrzymanym oddechu” (2021) w reż. Katarzyny Sikorskiej. Do jednego z trzech gremiów jurorskich zaproszono Karola Ulmana – studenta kierunku reżyseria Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, laureata festiwalu sprzed roku za film „Mały koniec świata”.

Sporą reprezentacje filmową będziemy mieć w kwietniu na niemieckich festiwalach. „Flora” (2021) w reż. Karoliny Monwid-Olechnowicz będzie się ubiegać o nagrody w Poczdamie podczas 51. edycji Sehsüchte International Student Film Festival. „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej zakwalifikowało się do konkursu międzynarodowego 45. edycji Internationale Grenzland-Filmtage w Selb. Do konkursu 22. Landshut Short Film Festival odbywającego się w Monachium zaproszono „Wyraj” (2020) w reż. Agnieszki Nowosielskiej oraz „Mały koniec świata” (2020) w reż. Karola Ulmana. Z kolei „Wschód Zachód” (2020) w reż. Natalii Koniarz będzie reprezentować Szkołę w konkursie krótkometrażowym FiSH Film Festival w Rostocku.

Trzy filmy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego będzie można zobaczyć w Groningen w Holandii na Flicks International Student Short Film Festival. O tamtejsze nagrody powalczą: „Na wieki” (2021) w reż. Aleksandry Kamińskiej, „Dzień Matki” (2021) w reż. Patryka Kaflowskiego oraz „Chatka” (2021) w reż. Bartosza Toboły. Film Patryka Kaflowskiego zobaczą także widzowie portugalskiego Lisboeta International Short Film Festival.