„Joanna d’Arc” Aleksandra Szamałka w gronie nominowanych do Nagród Doc Alliance

"Joanna d’Arc" / fot. Aleksander Szamałek

Wyprodukowana w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego etiuda dokumentalna "Joanna d’Arc” (2022) w reż. Aleksandra Szamałka znalazła się w gronie nominowanych do Nagród Doc Alliance.

Nominowanych wyłoniła sieć siedmiu europejskich festiwali filmów dokumentalnych, w tym polski Millennium Docs Against Gravity. Zwycięzcy w dwóch kategoriach (film pełnometrażowy, film krótkometrażowy) zostaną ogłoszeni i nagrodzeni 24 maja br. podczas Doc Day Lunch w ramach Marché du Film na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Zwycięzcy otrzymają po 8 tys. euro, które będą mogli wydać na kolejny projekt. O tym, które filmy zdobędą nagrody, zdecyduje jury złożone z siedmiu krytyków filmowych, również wytypowanych przez poszczególne festiwale.

Krótkometrażowy film dokumentalny "Joanna d'Arc" będzie mieć swoją premierę w dniach 13-22 maja 2022 podczas 19. edycji Millennium Docs Against Gravity.