Nasze filmy na „Prowincjonaliach” we Wrześni

Filmy ze Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego znalazły się w programie 27. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2022”, który odbędzie się we Wrześni od 20 do 23 kwietnia.

W programie tegorocznych "Prowincjonaliów" znalazły się trzy krótkie fabuły wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego: „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej, „Dzień Matki” (2021) w reż. Patryka Kaflowskiego oraz „Więzy” (2022) w reż. Aleksandry Kamińskiej.

„Prowincjonalia” to festiwal mający charakter konkursu najlepszych polskich filmów fabularnych, telewizyjnych i dokumentalnych, w których dominuje świat prostych, uniwersalnych wartości, subtelność i estetyka narracji. Celem festiwalu jest popularyzacja polskiej sztuki filmowej oraz zaakcentowanie roli filmu w życiu społecznym. Festiwal powraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.