Seminarium naukowe „Relacje dziennikarzy z wojny ukraińsko-rosyjskiej”

W dniu 25 maja w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego odbyło się seminarium naukowe „Relacje dziennikarzy z wojny ukraińsko-rosyjskiej (luty - maj 2022) Analizy i spostrzeżenia”.

W programie seminarium miały miejsce wystąpienia prof. UWr dr hab. Jacka Grębowca pt. „Obrazki” z wojny ukraińsko-rosyjskiej w relacjach dziennikarskich” oraz „Analiza przekazu dziennikarskiego z punktu widzenia doświadczeń służb specjalnych i bezpieczeństwa państwa” w ujęciu mjr Maksymiliana Orłowieckiego.

Po wystąpieniach odbyła się dyskusja prowadzona przez prof. UŚ dr hab. Krystynę Doktorowicz – Dziekan Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz prof. dr hab. Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego - redaktora naczelnego „Naukowego Przeglądu Dziennikarskiego”.

Organizatorem wydarzenia był Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego, „Naukowy Przegląd Dziennikarski” oraz Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.