Książki fotograficzne Rafała Milacha w finale Photo Book of the Year 2021

Książki fotograficzne "STRAJK" i „I am warning you” wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego prof. UŚ dr hab. Rafała Milacha zostały nominowane do finału Photo Book of the Year 2021. Obie książki otrzymały wpsarcie finansowe z Instytutu Sztuk Filmowych i Teatralnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

„Strajk” to wizualny ślad protestów, które rozpoczęły się w całej Polsce 22 października 2020 roku i w różnych formach trwały przez kolejnych kilka miesięcy.

„I am warning you” to książkowy tryptyk poświęcony murom granicznym. Autor stworzył kolekcje zdjęć przedstawiających architekturę uwikłaną w propagandę.

Photo Book of the Year 2021 jest osobnym konkursem w ramach Grand Press Photo. Wyboru finalistów dokonali jurorzy: Maga Ćwieluch, Jan Piechota, Paweł Rubkiewicz i Mateusz Sarełło.