Krzysztof Zanussi z Nagrodą im. Ennio Flaiano

Wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego prof. Krzysztof Zanussi w dniu 3 lipca 2022 roku otrzymał Złotego Pegaza - prestiżową nagrodą im. Ennio Flaiano dla najlepszego reżysera teatralnego za spektakl "L'odore" („Zapach") podczas 49. festiwalu Premi Internazionali E. Flaiano w Pescarze we Włoszech.

Przyznanie nagrody, ufundowanej w 1973 roku na cześć pisarza Ennio Flaiano, łączy się we Włoszech z serią wydarzeń kulturalnych z dziedziny literatury, teatru, kina i telewizji.

Wśród osobistości, którym przyznano tę nagrodę, znajdują się znani przedstawiciele kultury współczesnej, m.in. Seamus Heaney, Jose Saramago, Paulo Coelho, Harold Pinter, Dario Fo, Billy Wilder, Peter Greenaway, Ken Loach, Giulietta Masina oraz Krzysztof Kieślowski.