Nasze filmy w konkursie Błysk Oka na Przeźrocza Festiwal Filmowy

Do tegorocznego konkursu Błysk Oka 8. edycji Przeźrocza Festiwal Filmowy zakwalifikowano 14 filmów dokumentalnych. Wśród nich jest aż 5 etiud wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Część główna festiwalu odbędzie się w dniach 1-4 września w Bydgoszczy.

Nasze filmy w konkursie Błysk Oka:

• "Autobus" (2022) reżyseria: Piotr Michalak // zdjęcia: Piotr Michalak // kierownictwo produkcji: Ewa Dubiel
  • "Czas na bunt" (2022) reżyseria: Daniel Le Hai // zdjęcia: Daniel Le Hai // kierownictwo produkcji: Filip Kantor
  • "Joanna d'Arc" (2022) reżyseria: Aleksander Szamałek // zdjęcia: Aleksander Szamałek // kierownictwo produkcji: Maria Kawalec
  • "To jest taka miłość" (2022) reżyseria: Olga Hajnosz // zdjęcia: Anna Ryń // kierownictwo produkcji: Weronika Podgórska
  • "Uwięziona" (2021) reżyseria: Piotr Bieliński // zdjęcia: Marek Kita, Jan Barszczewski // kierownictwo produkcji: Maja Krężel

Przeźrocza Festiwal Filmowy przedstawia nowe nurty w kinie dokumentalnym jednocześnie silnie odwołując się do filmowych tradycji. Wydarzenie łączy analogową przeszłość z cyfrową teraźniejszością szukając alternatywnych środków wyrazu. Przeźrocza nawiązują do bydgoskich tradycji filmowych Kazimierza Karabasza a jednocześnie promują najnowsze produkcje dokumentalne z Polski i zagranicy.