Nasze filmy na 19. edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY i JA

W tym roku o statuetki Motyla 2022 powalczy 15 filmów dokumentalnych, 13 filmów fabularnych i 6 amatorskich. Wśród nich są 2 etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 19. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY i JA odbędzie się w dniach 6-10 września 2022 w Koszalinie. Konkursowe filmy oceni Jury w składzie: Piotr Głowacki (przewodniczący), Bartosz Blaschke, Anna Dzieduszycka oraz Iwona Siekierzyńska.

Nasze filmy w sekcjach konkursowych festiwalu:

• „Dzieci i ryby” (2022), reżyseria: Gracjana Piechula // zdjęcia: Aleksandra Kamińska // kierownictwo produkcji: Julia Wasiak, Damazy Stasiak
  • „Na wstrzymanym oddechu” (2021), reżyseria: Katarzyna Sikorska // zdjęcia: Arkadiusz Powałka // kierownictwo produkcji: Barbara Owsińska

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od 2003 roku łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. W 2016 roku Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) w kategorii „krajowe wydarzenie filmowe”.