Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Nasze etiudy na międzynarodowych festiwalach w sierpniu

03.03.2022
„O chłopcu, który chodził boso” / fot. Aleksandra Kamińska

Nasze filmy krótkometrażowe w sierpniu będzie można zobaczyć m.in. w Niemczech, Tunezji, Rumunii, na Węgrzech oraz w Macedonii Północnej.

W dniu 14 sierpnia „Wschód Zachód” (2020) w reż. Natalii Koniarz zobaczą widzowie 46. edycji Open-Air Filmfest Weiterstadt w Niemczech. Z kolei „Swoboda” (2021) w reż. Joanny Różniak będzie mieć pokaz w Hamburgu w ramach The Political Shortfilm - Hamburg Summer Cinema.

„Na wieki” (2021) w reż. Aleksandry Kamińskiej będzie rywalizować o nagrody w konkursie międzynarodowym 35. edycji Festival International du Film Amateur de Kélibia w Tunezji. Wydarzenie odbędzie się w terminie 13-20 sierpnia.

Rumuńscy widzowie będą mieć szanse zobaczyć „Test” (2020) w reż. Bartosza Toboły podczas 1. edycji STOP CADRU International Film Festival w Curtea de Argeș, a także „Rozwiązanie” (2021) w reż. Katarzyny Sikorskiej podczas The International Film and Television Festival SIMFEST w Târgu Mureș.

Podczas 11. edycji Tetova International Film Festival w Macedonii Północnej szansę na nagrody w konkursie studenckim będą mieć dwie etiudy: „Wyraj” (2020) w reż. Agnieszki Nowosielskiej oraz „O chłopcu, który chodził boso” (2020) w reż. Gracjany Piechuli.

Silną reprezentację pod koniec miesiąca będziemy mieć także w Budapeszcie podczas 18. edycji BuSho Budapest Short Film Festival. W konkursie międzynarodowym Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego reprezentować będą aż 3 filmy: „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej, „Czyste kino” (2021) w reż. Piotra Trzęsowskiego oraz „Dzień Matki” (2021) w reż. Patryka Kaflowskiego. Wydarzenie będzie mieć miejsce w dniach 30 sierpnia – 4 września.

Nasze etiudy w sierpniu będą także obecne na Malhaar Global Virtual Film Festival. Ten egzotyczny festiwal powstał na początku pandemii w Indiach w wersji całkowicie online. Filmy 2. edycji festiwalu dotyczyć będą takich tematów, jak: Edukacja, Zdrowie psychiczne, Migracje, Gender, Pasje. W programie wydarzenia znalazło się 5 etiud wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Są to: „Rodzeństwo” (2020) w reż. Michała Rakowskiego, „Teoria Grup” (2021) w reż. Zuzanny Karpińskiej, „Uwięziona” (2021) w reż. Piotra Bielińskiego oraz „Noc za Dnia” (2021) i „Rozwiązanie” (2021) w reż. Katarzyny Sikorskiej. Wydarzenie odbywa się w całości online w terminie 19-28 sierpnia.