Warsztaty film:lab

Film:lab to seria darmowych zawodowych szkoleń dla przedstawicieli różnych zawodów w ramach pionu reżyserskiego oraz pionu operatora obrazu. Celem szkoleń jest przygotowanie wykwalifikowanej kadry do pracy na planie filmowym w rolach innych niż tylko reżyser oraz operator obrazu. W ramach szkoleń uczestnicy zostaną przygotowani do takich ról jak: mistrz oświetlenia, operator kamery, sekretarka planu (Script&Continuity), data wrangler i grip. W każdym kursie może wziąć udział maksymalnie dziesięcioro uczestników.

Pierwsza seria warsztatów odbędzie się w październiku:

• MISTRZ OŚWIETLENIA 3-7.10 (prowadzący: Max Pawlikowski)
  • OPERATOR KAMERY 7-9.10 (prowadzący: Bartosz Blaschke)
  • CONTINUITY&SUPERVISOR 8-9.10 (prowadząca: Weronika Dudkiewicz)
  • DIT / DATA WRANGLER 6-7.10 (prowadzący: Norbert Rudzik
  • GRIP 4-7.10 (prowadzący: Paweł Satala).

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość pracy w Studio Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, Pracowni montażowej, na lokacji (mieszkanie w kamienicy) oraz w siedzibie firmy Cinelight. W trakcie zajęć praktycznych uczestnicy współpracować będą również z aktorami, dźwiękowcami i makeupistką.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych warsztatów znajdują się na stronie: link

Organizatorem warsztatów jest Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Warsztaty dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.