„The Hero” Mileny Dutkowskiej z Grand Prix 5. Festiwal Filmowy Świat Maklaka

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej wraca z 5. edycji Festiwalu Filmowego Świat Maklaka w Kostancinie-Jeziornej z Nagrodą Grand Prix. Nagrodę przyznało Jury w składzie: Jerzy Kapuściński (przewodniczący Jury), Edyta Markiewicz-Brzozowska i Stanisław Pieniak.

Autorem zdjęć do filmu „The Hero” jest Igor Połaniewicz. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Ernest Małkiewicz. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował prof. dr hab. Filip Bajon. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

5. edycja Festiwalu Filmowego Świat Maklaka odbywała się w dniach 23-25 września 2022 r. Festiwal Filmowy Świat Maklaka przypomina ponadczasowe filmy z udziałem Zdzisława Maklakiewicza oraz poszukuje wśród współczesnych twórców właściwego mu dystansu, ironii oraz humoru i nawiązań do współczesnego życia.