Nasi laureaci 16. CK OFF w Przemyślu

Fot. Dominika Osypanko / CK OFF

Wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego filmy „Chatka” (2021) w reż. Bartosza Toboły oraz „Dzień matki” (2021) w reż. Patryka Kaflowskiego wracają z 16. edycji CK OFF - Festiwalu Kina Niezależnego w Przemyślu z nagrodami.

Grand Prix - pierwszą nagrodę finansową i statuetkę festiwalową otrzymał Bartosz Toboła za film „Chatka”. Film nagrodzono za „przenikliwe studium rozstania, suspens i nieoczekiwane zakończenie zafundowane przez znakomitą grę aktorską”.

Trzecia nagroda finansowa i statuetka festiwalowa powędrowała do Patryka Kaflowskiego, reżysera filmu „Dzień matki”. Film doceniono „za poruszające wrażenia wizualne, wysmakowane kadry i obecność lisa”.

Nagrody przyznało Jury w składzie: Piotr Czarnecki (przewodniczący), Anna Demczuk i Piotr Bałajan. Nagrody i wyróżnienia ufundowało Centrum Kulturalne w Przemyślu. 16. edycja CK OFF odbywała się w dniach 30 września – 1 października 2022.