Nasi laureaci VII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Filmowego Złoty Samorodek

Wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego filmy: „Od nowa” (2020) w reż. Zofii Sawickiej, „Joanna d’Arc” (2022) w reż. Aleksandra Szamałka, „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej oraz „Niewolnik” (2021) w reż. Grzegorza Piekarskiego wracają z VII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Filmowego Złoty Samorodek w Złotoryi z nagrodami.

Wśród produkcji dokumentalnych zwyciężyła Zofia Sawicka z filmem „Od nowa” (2020). Drugie miejsce przypadło filmowi „Joanna d’Arc” (2022) w reż. Aleksandra Szamałka.

W kategorii fabuła drugie miejsce otrzymała Milena Dutkowska za film „The Hero” (2021). Natomiast trzecie miejsce przypadło filmowi „Niewolnik” (2021) w reż. Grzegorza Piekarskiego.

Wśród laureatów festiwalu jest także film animowany „C`est la vie”, którego współreżyserem jest pracownik Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Wojciech Sankiewicz. „C`est la vie” zwyciężyło wśród produkcji animowanych.

Nagrody przyznało Jury w składzie: Małgorzata Dancewicz (filmoznawca), Michał Staniszewski (scenopisarz, filmoznawca) oraz aktor Łukasz Matecki.

Pełna lista laureatów: link

VII edycja Dolnośląskiego Festiwalu Filmowego Złoty Samorodek odbywała się w dniach 30.09 - 2.10 w salach kinowych Złotoryjskiego Ośrodka Kultury (kino „Aurum”) w Złotoryi.