Nasze filmy na 13. edycji Festiwalu Kamera Akcja

Do Konkursu Authors Spotlight 13. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja zakwalifikowano 24 filmy z całego świata. Wśród nich są 2 etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 13. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się w dniach 13-16 października 2022 roku: stacjonarnie w Łodzi oraz online na platformie Think Film (17-20.10.).

Nasze filmy w Konkursie Authors Spotlight:

• „Nie ma spokoju” (2022), reżyseria: Karol Ulman // zdjęcia: Maksymilian Plater // kierownictwo produkcji: Karolina Zychowicz
  • „SOLILOQUIUM” (2022), reżyseria: Karolina Monwid-Olechnowicz // zdjęcia: Karolina Monwid-Olechnowicz // kierownictwo produkcji: Małgorzata Miszczak

Ponadto w pozakonkursowej sekcji etiud studenckich na platformie Think Film zostanie zaprezentowany także „Dygot” (2022) w reż. Joanny Różniak ze zdjęciami Łukasza Łatanika. Kierownikiem produkcji filmu był Jakub Lebiedziński.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja FKA przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Uniwersytetu Łódzkiego. Filmy wyświetlane będą w salach projekcyjnych łódzkiej Szkoły Filmowej. Część wydarzeń zaplanowano również w znajdującym się w pobliżu Muzeum Kinematografii.