Beata Dzianowicz z Nagrodą Specjalną Jury na 38. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Fot. Robert Jaworski / WFF

Wykładowczyni Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego dr hab. Beata Dzianowicz otrzymała Specjalną Nagrodą Jury za scenariusz filmu „Strzępy" przyznaną w Konkursie Międzynarodowym 38. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Nagrodę przyznało Jury w składzie: Bogdan G. Apetri (Rumunia/USA), Ewa Puszczyńska (Polska), Camille Hardman (USA), Dr Ladislav Volko (Słowacja), Zhaowei Zhang (Chiny).

Istniejący od 1985 roku Warszawski Festiwal Filmowy wszedł w 2009 roku do elitarnego grona wydarzeń, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych jako międzynarodowy konkursowy festiwal filmowy – obok takich festiwali jak: Cannes, Wenecja, Berlin, Locarno, San Sebastian, Karlowe Wary, Tokio, Moskwa, Mar del Plata, Montreal, Szanghaj, Kair, Goa czy Tallin.

Pełna lista laureatów Warszawskiego Festiwalu Filmowego: link

38. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbywała się w dniach 14-23 października 2022 w Kinie Atlantic oraz Multikinie Złote Tarasy.