Barbara Kaniewska z Nagrodą im. Jana Machulskiego za najlepsze zdjęcia

„Wyraj” / fot. Barbara Kaniewska

Barbara Kaniewska - studentka V roku kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymała Nagrodę im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepsze zdjęcia” za film „Wyraj” w reżyserii Agnieszki Nowosielskiej. Nagrodę przyznała Kapituła Nagród im. Jana Machulskiego, w której zasiadali w tym roku Magdalena Koleśnik, Rafał Listopad, Maciej Makowski, Grzegorz Milczarczyk, Jagoda Szelc i Arkadiusz Tomiak. Nagroda finansowa została ufundowana przez PSC – Stowarzyszenie Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych.

Film „Wyraj” wyprodukowano w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Za kierownictwo produkcji odpowiadała Małgorzata Miszczak. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawowali prof. UŚ dr hab. Michał Rosa i mgr Tomasz Woźniczka. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Pełna lista laureatów 18. edycji Nagród im. Jana Machulskiego: link

Nagrody im. Jana Machulskiego powstały z myślą o wszystkich filmowcach tworzących filmy krótkometrażowe. W swoim założeniu mają być najbardziej prestiżowym polskim wyróżnieniem dedykowanym twórcom polskiego kina krótkometrażowego. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2005.

Fundatorami Nagród im. Jana Machulskiego są Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, PSC – Stowarzyszenie Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych, Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM, Związek Artystów Scen Polskich ZASP oraz Platige Image SA.