„Noc za Dnia” Katarzyny Sikorskiej z Nagrodą za najlepszy film krótkometrażowy na Ann Arbor Polish Film Festival

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Noc za Dnia” (2021) w reż. Katarzyny Sikorskiej wraca z 29. edycji Ann Arbor Polish Film Festival z Nagrodą za najlepszy film krótkometrażowy.

Autorem zdjęć do filmu jest Arkadiusz Powałka. Za kierownictwo produkcji odpowiadała Maria Kawalec. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował prof. dr hab. Filip Bajon. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Pełna lista laureatów festiwalu: link

29. edycja Ann Arbor Polish Film Festival odbywała się w terminie 4-6 listopada 2022 w Ann Arbor, w stanie Michigan. W programie festiwalu prezentowane były także dwie inne etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, a mianowicie: „Niewolnik” (2021) w reż. Grzegorza Piekarskiego oraz „Na wstrzymanym oddechu” (2021) w reż. Katarzyny Sikorskiej. Organizatorem Ann Arbor Polish Film Festival jest Polish Cultural Fund-Ann Arbor we współpracy z Ann Arbor Polonia Association i Polskim Klubem na Uniwersytecie Michigan.