„Niewolnik” Grzegorza Piekarskiego powalczy o nagrody w Cottbus

„Niewolnik” / fot. Antoni Grałek

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Niewolnik” (2021) w reż. Grzegorza Piekarskiego zakwalifikował się do Konkursu Krótkometrażowego 32. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cottbus. O laury w Konkursie Krótkometrażowym rywalizować będzie 11 tytułów z 13 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Konkursowe filmy oceni międzynarodowe Jury w składzie: Peter Hoferica (Słowacja), Eugen Kelemen (Rumunia) i Beata Walentowska (Polska).

Autorem zdjęć do filmu „Niewolnik” jest Antoni Grałek. Za kierownictwo produkcji odpowiadali Natalia Pietsch, Maja Zaleska, Grzegorz Piekarski i Antoni Grałek. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawowali prof. dr hab. Adam Sikora i prof. dr hab. Maciej Pieprzyca. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Projekcja „Niewolnika” zaplanowana została na dzień 11 listopada o godz. 19:00 w Kinie Weltspiegel w Cottbus. Laureatów festiwalu poznamy podczas uroczystej gali 12 listopada.

Zapowiedź filmu na stronie internetowej festiwalu: link

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cottbus to jeden z czołowych festiwali poświęconych kinu Europy Środkowo-Wschodniej. Skupia się na prezentacji filmów fabularnych z byłych państw socjalistycznych, w tym krajów postsowieckich oraz sąsiadujących z nimi gospodarczo i kulturowo - Finlandii, Grecji i Turcji. Na program Festiwalu składają się cztery konkursy, w tym dwa międzynarodowe, prezentujące filmy pełno i krótkometrażowe. 32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cottbus odbywa się w dniach 8-13 listopada 2022 r.