„Dzieci i ryby” w Panoramie Etiud Studenckich. Filmy naszych wykładowców na EnergaCAMERIMAGE 2022.

Do tegorocznej selekcji Panoramy Etiud Studenckich Szkół Filmowych i Artystycznych 30. edycji EnergaCAMERIMAGE zakwalifikował się wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Dzieci i ryby” w reżyserii Gracjany Piechuli ze zdjęciami Aleksandry Kamińskiej. Za kierownictwo produkcji odpowiadali Julia Wasiak i Damazy Stasiak. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował prof. UŚ dr hab. Michał Rosa. 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE odbywa się w dniach 12-19 listopada 2022 w Toruniu.

Najnowsze filmy naszych studentów, absolwentów i wykładowców w sekcjach festiwalu:

• „Liczba doskonała” (2022), reżyseria: Krzysztof Zanussi (sekcja: Konkurs Główny)
  • „The Silent Twins” (2022), reżyseria: Agnieszka Smoczyńska, autor zdjęć: Jakub Kijowski (sekcja: Konkurs Filmów Polskich)
  • „Iluzja” (2022), reżyseria: Marta Minorowicz, autor zdjęć: Paweł Chorzępa (sekcja: Konkurs Debiutów Operatorskich)
  • „Lombard” (2022), autor zdjęć: Stanisław Cuske (sekcja: Konkurs Długometrażowych Filmów Dokumentalnych)

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. EnergaCAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy.