Prof. UŚ dr hab. Dagmara Drzazga laureatką Nagrody im. Wojciecha Korfantego!

fot. sdp.pl

Dopiero co gratulowaliśmy prof. UŚ dr hab. Dagmarze Drzazdze zdobycia Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia, a już mamy kolejne wspaniałe osiągnięcie naszej wykładowczyni. Wielkie brawa!

Prof. UŚ dr hab. Dagmara Drzazga została jednym z laureatów Nagrody im. Wojciecha Korfantego! Nagroda ta przyznawana jest przez Związek Górnośląski od 1993 roku i stanowi wyrazy uznania dla wybitnych postaci i instytucji szczególnie zasłużonych dla Górnego Śląska. Nagrodę otrzymać można tylko raz w życiu, co tym bardziej stanowi za wybitne osiągnięcie, iście niepowtarzalne!

O dorobku wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego można by pisać i mówić wiele, a kolejne nagrody jedynie potwierdzają słuszność zachwytów co do zasłużenia się filmowej twórczości prof. UŚ dr hab. Dagmary Drzazgi dla całej Społeczności Śląskiej, reżyserki chociażby takich filmów jak „Bez jednego drzewa las lasem zostanie” czy „Martwy sezon”.

Uroczystość wręczenia Nagród im. Wojciecha Korfantego odbędzie się 19 kwietnia br. w Zabrzu.