Międzynarodowy projekt w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego

fot. Łukasz Bąk / „Minghun”, Wonder Films

Rozpoczęły się zdjęcia do „Minghun”, międzynarodowego projektu filmowego polskiej produkcji. Reżyserem filmu jest dr Jan P. Matuszyński, znany między innymi z filmów „Ostatnia rodzina”, „Żeby nie było śladów” czy topowego serialu CANAL + „Król”.

Z tego miejsca serdecznie gratulujemy wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego podjęcia się kolejnego, wymagającego i bardzo ambitnego projektu, jakim bez wątpienia jest „Minghun”.

Po stracie córki Jurek wraz ze swoim teściem Benem decyduje się wyprawić chiński rytuał minghun, czyli zaślubiny po śmierci. „Minghun” to opowieść o nadziei, miłości i poszukiwaniu sensu życia oraz tego, co nastaje po nim.

Opowiada o najważniejszych emocjach i egzystencjalnych granicach ludzkiego doświadczenia. - czytamy na stronie studia filmowego Wonder Films, zajmującego się produkcją filmu.

Filmowego Jurka, a więc głównego bohatera gra Marcin Dorociński, z kolei u jego boku w roli teścia występuje Daxing Zhang, aktor który na swoim koncie ma udział między innymi w filmach pt. „Fatalna namiętność” czy „Aniołki Charliego”. Część polskiej obsady stanowi również Ewelina Starejki oraz Wiktoria Gorodeckaja.

Scenariusz: Grzegorz Łoszewski
Zdjęcia: Kacper Fertacz
Produkcja: Wonder Films
Dofinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Gdański Fundusz Filmowy
Dystrybucja: Kino świat

Przewidywana premiera: 2024 r. My już nie możemy się doczekać! Wszystkim biorącym udział w przedsięwzięciu życzymy pomyślnej realizacji.