Pełnometrażowy debiut fabularny Michała Chmielewskiego!

materiały prasowe Roving Woman

Miło jest nam poinformować, że już 21 kwietnia br. w kinach pojawi się pełnometrażowy debiut fabularny Michała Chmielewskiego, absolwenta Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego!

„Roving Woman” w reżyserii Michała Chmielewskiego to dramat obyczajowy wyprodukowany w zeszłym roku, przedstawia on historię młodej i zdesperowanej kobiety, dla której to kradzież przypadkowego samochodu staje się determinantą dalszych losów życiowych.

Michał Chmielewski jest współtwórcą scenariusza wraz z aktorką wcielającą się w główną rolę, Leną Górą, znaną między innymi z serialu „Król” w reżyserii naszego wykładowcy doktora Jana P. Matuszyńskiego.

Film ten jest koprodukcją polsko amerykańską, warstwa fabularna rozgrywa się więc w dużej mierze na amerykańskich pustkowiach, którędy to główna bohaterka podróżuje - poszukując myśli, miłości i priorytetów. Stanowi on luźną inspirację historią tajemniczego zniknięcia artystki Connie Converse w latach 70.

Premiera światowa miała miejsce 13 czerwca 2022 roku podczas Festiwalu Filmowego "Tribeca" w Nowym Jorku, z kolei w Polsce wyświetlony po raz pierwszy został 13 września zeszłego roku, w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

My zachęcamy Państwa do obejrzenia filmu w polskich kinach, gdzie już od 21 kwietnia będzie można zobaczyć dobrze zapowiadający się debiut zeszłorocznego absolwenta naszej Szkoły. Za dystrybucję w Polsce odpowiada GALAPAGOS FILMS.