Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Laureaci trzeciej edycji Swobody Badań

03.03.2022

Znamy laureatów III edycji konkursu Swobody Badań w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej, pośród których znalazło się aż sześciu wykładowców ze Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach!

dr hab. prof. UŚ Dagmara Drzazga otrzymała dofinansowanie w wysokości 19 100 złotych, fundusze te mają na celu wspomóc zrealizowanie działania badawczego o następującej tematyce:

Dzieło dokumentalne pt. "Opowieść o matce". Życie ludności żydowskiej w Zagłębiu w dwudziestoleciu międzywojennym oraz jej Zagłada w czasie II wojny światowej. Powstanie w getcie w Będzinie zainspirowane zrywem w getcie warszawskim w kwietniu 1943 roku. Trauma ocalałych z Holokaustu.

prof. dr hab. Andrzej Fidyk otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 000 złotych, mające służyć do realizacji działania badawczego o temacie:

Wystawa prac fotograficznych "Dziwny koniec XX wieku.

dr Anna Huth otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 000 złotych, mające służyć do realizacji działania badawczego o temacie:

Produkcja pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Do ślubu” w reżyserii Daniela Stopy

dr hab. prof. UŚ Rafał Milach otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 000 złotych, mające umożliwić zrealizowanie działania badawczego o temacie:

Opracowanie materiału audiowizualnego i tekstowego dotyczącego masowej migracji ludności cywilnej (9,4 mln osób przekroczyło granicę z PL) w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku.

prof. dr hab. Janusz Musiał otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 000 złotych, mające na celu przyczynić się do realizacji działania badawczego o temacie:

Międzynarodowa wystawa prac artystycznych Archeologia nowych mediów MMXXIII.

prof. dr hab. Adam Sikora otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 000 złotych, mające wspomóc realizację działania badawczego o temacie:

Publikacja pt. „W stronę Ozyrysa”.

Celem przedsięwzięcia organizowanego w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej jest doskonalenie warunków rozwoju naukowego pracowników, budowanie wysokiej jakości dorobku naukowego, upowszechnianie i komercjalizacja wiedzy, a w konsekwencji zwiększenie wpływu działalności naukowej uczelni na rozwój światowej nauki.

Naukowcy mogli wnioskować o dofinansowanie działań badawczych w kwocie do 10 000 zł, a w przypadku podjęcia współpracy międzynarodowej - do 20 000 zł.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy pomyślnych realizacji!