Trwa Przegląd Filmów Andrzeja Fidyka z okazji 70. urodzin!

Wojciech Olkuśnik/East News/SFP

Wczoraj w Kino Kultura miało miejsce otwarcie wydarzenia o którym niedawno wspominaliśmy na łamach naszych mediów społecznościowych, chodzi oczywiście o Przegląd Filmów Andrzeja Fidyka z okazji 70. urodzin wybitnego polskiego dokumentalisty oraz wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Podczas pierwszego dnia goście mieli okazję posłuchać rozmowy inauguracyjnej pomiędzy profesorem Andrzejem Fidykiem a Panią Grażyną Torbicką, następnie uczestniczyć w pokazach dwóch filmów tj. „Defilada” (1989) i „Prezydent" (1985) oraz zamienić kilka słów z samym autorem tychże filmów.

Dla osób które nie uczestniczyły we wczorajszym spotkaniu - mamy dobrą informację, wydarzenie trwa jeszcze dwa dni, dziś oraz jutro - odpowiednio 13.04 i 14.04 o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, bilety dostępne są w kasie Kina Kultura w Warszawie.

W każdy dzień projekcja filmów poprzedzona będzie półgodzinną rozmową tak jak to miało miejsce podczas inauguracji, natomiast zmieniać się będą filmy - 13.04 obejrzeć mogą Państwo następujące filmy: "Kiniarze z Kalkuty" (1998) i „Taniec z trzcin” (2000), z kolei w piątek zaprezentowany zostanie film pt. "Historie z Yodok" (2008).

Gratulujemy tak bogatego dorobku filmowego, niewątpliwie stanowi od za solidny fundament polskiej dokumentalistyki i jest inspiracją, jasnym drogowskazem dla innych, początkujących twórców kina faktów. Brawo Panie Profesorze!

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Link do wydarzenia: link