Dni otwarte w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego – kierunek Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia!

Kolejny dzień z ogłoszeniami!

Interesujesz się fotografią? Obraz filmowy jest tym co spędza Ci sen z powiek? Mówiąc wprost - marzysz by zostać operatorem filmowym? Dobrze trafiłeś, ten post jest dla Ciebie.

Plan na 11.05.2023 znajdziesz poniżej:

Warsztaty operatorskie w godzinach 9:00 - 13:00 w naszym atelier, polegać będą na realizowaniu sceny z wykorzystaniem rekwizytu.

Prowadzącym warsztaty będzie dr Łukasz Baka - wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Autor zdjęć, stereografer oraz kolorysta filmowy.

• Ilość miejsc wynosi: 15.
  • Zapisy prosimy kierować na: filip.jeleniewicz[at]us.edu.pl, w wiadomości należy wskazać przedmiotowe warsztaty oraz pozostawić po sobie informacje tj. imię, nazwisko, numer telefonu oraz nazwę obecnej szkoły.

Konsultacje prac fotograficznych w godzinach 11:00 - 16:00 w naszej bibliotece, liczy się kolejność przyjścia - zapisy nie obowiązują. Wymogiem skierowanym wobec kandydata na realizację obrazu chcącego skonsultować swoje prace - jest posiadanie ich wydrukowanych wersji. Fotografie w formie cyfrowej nie będą podlegać konsultacji.

Konsultacje fotograficzne przeprowadzać będą następujący wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego:

- prof. Janusz Musiał - fotograf, filmowiec, kulturoznawca, autor posługujący się różnymi mediami (fotografia, krótka forma filmowa, animacja, instalacja, obiekt, słowo, projekty sieciowe) w celu realizacji tematycznych projektów, wystaw, filmów, katalogów i albumów.

- dr hab. Marcin Koszałka, prof. UŚ - reżyser i operator filmowy, autor zdjęć filmowych do wielu znaczących dzieł współczesnej polskiej kinematografii, dwukrotny laureat nagrody za zdjęcia na FPFF w Gdyni oraz Brązowej Żaby na Camerimage.

- dr hab. Ryszard Czernow, prof. UŚ - artysta multimedialny, operator filmowy, autor terminu Cybergrafia, projektant graficzny. Autor wielu wystaw indywidualnych, aktualnie trwającą jest „Ryszard Czernow Vanitas 2023” w Muzeum Śląskim.

- prof. Adam Sikora - operator filmowy, reżyser, scenarzysta, fotograf i malarz. Laureat licznych nagród, m.in. Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za zdjęcia do filmu „Cztery noce z Anną”.

Wykład w ramach Dni Otwartych w godzinach 14:00 - 15:30 w sali 2.08, tematem którego będzie: Budowa reportażu fotograficznego. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy, podobnie jak w przypadku warsztatów - liczy się kolejność przyjścia. Prowadzącym będzie wykładowca naszego wydziału, którego sylwetkę przedstawiamy poniżej.

- dr hab. Rafał Milach, prof. UŚ - fotograf, artysta wizualny, autor nagradzanych książek, m.in. The Winners czy 7 Rooms. Laureat konkursu World Press Photo oraz finalista prestiżowej Deutsche Börse Photography Prize 2018.

Przyjdź i obierz filmową ścieżkę, serdecznie zapraszamy. Czekamy na Ciebie!

Bądźcie czujni. Mamy dla Was jeszcze jedno ogłoszenie.