Spotkanie autorskie w ramach wystawy naszego wykładowcy pn. „Ryszard Czernow Vanitas 2023" już 22.04., zapraszamy serdecznie do Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Fot. Ryszard Czernow

Przypominamy i zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie jeszcze przez niecały miesiąc, bowiem tylko do 07.05. mają Państwo okazję zapoznać się z twórczością wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, prof. UŚ dr hab. Ryszarda Czernowa.

Wystawa „Ryszard Czernow Vanitas 2023" to wieloznaczeniowy zbiór prac, których autor porusza się pomiędzy tworzeniem a destrukcją, wykorzystując znany ze średniowiecza, ale przede wszystkim baroku, motyw marności symbolicznie zawarty w warstwie wizualnej prac. W swoich dziełach artysta skupia się bowiem na materii, tworząc obrazowe opowieści o jej rozpadzie oraz pochłanianiu przez nią świadectw ludzkiej bytności. W ten sposób Czernow ukazuje widzowi skamieniałości tego, co znamy, co jest nam bliskie, ale przeminęło. - Kamil Myszkowski, kurator wystawy

W ramach trwającej wystawy organizowane jest spotkanie autorskie, odbędzie się ono już 22.04.2023 r., wobec czego serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony Muzeum Śląskiego, celem uzyskania szczegółowych informacji na temat możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu. Spotkanie z Ryszardem Czernowem będzie połączone z projekcją kompozycji sonowizualnej pt. „Duch materii", multimedialnej prezentacji w formie projekcji kinowej.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie Muzeum Śląskiego: link