XX. Węgiel Film Festival zakończony – znamy zwycięzców!

Fot. Krzysztof Szlapa

W sobotę zakończyła się dwudziesta edycja Węgiel Film Festival, z tego miejsca przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, instytucjom i zaprzyjaźnionym szkołom filmowym za uczestnictwo w tym wyjątkowym dla nas wszystkich wydarzeniu!

Podczas tegorocznej edycji festiwalu odbyło się pięć warsztatów filmowych, osiem masterclassów oraz piętnaście marketów - w tym oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem Student Film Market.

Drugiego dnia festiwalu miały miejsce Dni Otwarte Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, zorganizowaliśmy indywidualne konsultacje dla kandydatów na kierunek Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej jak również Reżyserii oraz Realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii. Ponadto przeprowadzone zostały również warsztaty operatorskie, którymi to przewodniczył wykładowca naszego wydziału - dr Łukasz Baka.

Wybór najlepszych filmów tej edycji nie należał do najłatwiejszych, natomiast profesjonalne Jury oraz wyjątkowa publiczność sprostały tymże trudom, przyznając nagrody poniższym filmom:

• „Skowyt” | reż. Bartosz Brzeziński otrzymał Nagrodę Specjalną za Najlepszy Film Polski! prod. Warszawska Szkoła Filmowa
  • „Gruby melon” | reż. Kinga Pudełek otrzymał Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia! prod. Szkoła Filmowa w Łodzi
  • „Ojciec.syn” | reż. Jakub Gomółka otrzymał Nagrodę za Najlepszy Film Dokumentalny oraz Nagrodę Publiczności! prod. Szkoła Filmowa w Łodzi
  • „Days without” | reż. Ívar Erik Yeoman otrzymał Nagrodę za Najlepszy Film Fabularny! prod. Estonia/Portugalia/Wielka Brytania

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.