„Nowe miasto. Nowe widzenie” na szortliście konkursu Fotograficzna Publikacja Roku 2023!

fot. Artur Pławski / materiały Muzeum Miejskiego w Tychach

Książka „Nowe miasto. Nowe widzenie” znalazła się na szortliście konkursu Fotograficzna Publikacja Roku 2023 i zaprezentowana zostanie podczas Fotofestiwal Łódź, którego otwarcie już 15 czerwca!

Książka fotograficzna, traktująca o współczesnych Tychach, która powstała we współpracy ze Szkołą Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. W roku akademickim 2021/2022 studentki i studenci Szkoły Filmowej dokumentowali Tychy. Tworzyli pod okiem artysty Rafała Milacha oraz muzealniczki Eweliny Lasoty. Młodzi ludzie, oderwani od ekranów (po okresie zdalnego nauczania w czasie epidemii COVID-19), wyruszyli w miasto. W 2021 roku mijało 70 lat od rozpoczęcia jego budowy.

Jesteśmy dumni z możliwości bycia częścią sukcesu naszego wykładowcy dra hab. Rafała Milacha, prof. UŚ (opieka artystyczna, edycja i tekst) oraz studentów naszego wydziału, a więc twórczyń i twórców zaangażowanych w projekt:

- Anna Ryń, Bartosz Gaczyński, Paweł Grabarek, Tomasz Grzymała oraz Jacek Kaźmierczak

Koordynacja: dr Anna Huth, wykładowca Szkoły Filmowej oraz Ewelina Lasota, muzealniczka

Wydawca: Muzeum Miejskie w Tychach

Więcej informacji: link

Tutaj można kupić książkę: link