Zapraszamy na koncert z okazji 55. Rocznicy powstania Uniwersytetu Śląskiego

Z okazji 55. rocznicy powstania Uniwersytetu Śląskiego rektor uczelni prof. dr hab. Ryszard Koziołek zaprasza na uroczysty koncert akademicki „Świat Kilara – inspiracje, źródła”, który odbędzie się w piątek 16 czerwca 2023 roku o godzinie 18.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Część oficjalną koncertu poprowadzą studenci Uniwersytetu Śląskiego, a część artystyczną – Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

W programie między innymi:

• wykład prof. dr. hab. Jerzego Łukaszewicza, prodziekana ds. nauki i twórczości artystycznej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zatytułowany „Kilka uwag w kwestii prawdy artystycznej”
  • karpacka muzyka ludowa w wykonaniu studentów Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego
  • Wojciech Kilar – „Orawa” w wersji na kwartet smyczkowy
  • słynne tematy muzyki filmowej Wojciecha Kilara
  • utwory muzyczne inspirowane twórczością Wojciecha Kilara Osoby chcące wziąć udział w koncercie proszone są o potwierdzenie swojej obecności za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do 7 czerwca 2023 r.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: link

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa wraz z rodzinami i przyjaciółmi do udziału w koncercie.