Absolwent naszego wydziału zdobywa Grand Prix na 69. OKFA w Koninie

Koniki na biegunach | reż. Marcin Lesisz zdobyły Grand Prix oraz nagrodę młodych na 69. Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA, wielkie brawa!

Marcin Lesisz, absolwent kierunku Realizacja obrazu i fotografia w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego odpowiada w nagrodzonym filmie dokumentalnym za reżyserię, zdjęcia oraz scenariusz. Poniżej znajduje się opis dokumentu.

Życie niepełnosprawnej umysłowo Ewy ogranicza się do DPS-u i mieszkania rodziców. Z matką łączy ją bliska, ale i skomplikowana więź, pełna skrywanych żali. By rozładować napięcie, Ewa z uporem tworzy chałupniczymi środkami lalki i zabawki. Z ich pomocą komunikuje się z otoczeniem i mówi o swoich emocjach. Równolegle poznajemy kolejne fragmenty animacji na kanwie snutej przez Ewę opowieści, inspirowanej swym życiem, dzięki której możemy spojrzeć na świat oczami wyobraźni nietuzinkowej kobiety.

Film powstał w Studio Munka w ramach programu Pierwszy Dokument, zrealizowanym ze środków pochodzących od Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a producentem wykonawczym filmu jest Domino Film, którego właścicielkami są wykładowczynie naszego wydziału - Małgorzata Domin oraz Dominika Mandla.

Grand Prix jest kolejną już nagrodą dla dokumentu naszego absolwenta, wcześniej zdobywał on już m.in. Srebrnego Lajkonika na Krakow Film Festival oraz Wyróżnienie na trwającym aktualnie Festiwal Młodzi i Film.

Składamy gratulacje dla wszystkich biorących udział w realizacji tego wyjątkowego filmu dokumentalnego, życzymy dalszych sukcesów!