Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Dagmary Drzazgi pt. „Zagłębie. Pamięć”, 22 marca 2024 r. w Kinie Kosmos

05.02.2024

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu prof. UŚ dr hab. Dagmary Drzazgi, naszej wykładowczyni. Już jutro w Kino Kosmos

🎬 „Zagłębie. Pamięć” - film opowiada o zagładzie ludności żydowskiej w Zagłębiu w czasie II wojny światowej. Twórcy dokumentu towarzyszą grupie ze Światowego Związku Żydów Zagłębia z Izraela, Kanady i Stanów Zjednoczonych, która przyjechała do Polski, aby uczcić 80-rocznicę likwidacji gett w Będzinie i Sosnowcu. Wykorzystano nieznane relacje ocalonych, a także wiele unikatowych materiałów archiwalnych zarówno radiowych, jak i fotograficznych. Film wyprodukowała Telewizja Katowice dla TVP Historia.

📌Godzina 18:00, Kino Kosmos w Katowicach, 22 marca 2024 r.

Wszystkim twórcom i realizatorom serdecznie gratulujemy. W szczególności uśmiechamy się w kierunku naszych wykładowczyń - reżyserki Dagmary Drzazgi i producentki TV Krystyny Nowojskiej 👏

Projekt otrzymał również dofinansowanie ze środków przyznanych w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Badawczej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.