Zapraszamy na wystawę grafik Samanty Stochli

05.02.2024

Zapraszamy na wystawę grafik pn. „Cała jesteś piękna” autorstwa Samanty Stochli, referentki Biura Organizacyjnego ds. Obsługi Dydaktycznej w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Powołaniem kobiety jest BYĆ, a przez sam fakt istnienia KOBIETA JEST PIĘKNA.

Na drodze twórczych poszukiwań i eksperymentów artystka  manifestuje radość tworzenia  i tworzenie siebie na nowo. Kolaże nawiązują do sfery marzeń i snów oraz do realnych zdarzeń.  Równie mocny jest archetyp wędrowca w jej twórczości, ponieważ Samanta Stochla jest nieustannie w drodze.

„Cała jesteś piękna przyjaciółko moja…” mówi artystka do siebie i poprzez siebie.  Mówi także do każdej Osoby bez względu na płeć. Bądź swoim ulubionym tematem. Jesteś tego warta.

Prace zostały wykonane w latach 2021- 24.

Samanta Viktoria Stochla - artysta i dziennikarz (1976). W swoich pracach zgłębia zagadnienie POWOŁANIA, jako drogi życiowej i EKSPERYMENTU, jako sposobu na życie. Tworzy ceramikę, akwarele, grafiki komputerowe, obrazy olejne, mix media i biżuterię. Jako dziennikarz specjalizuje się w wywiadach. Ukończyła m.in. ceramikę na wydziale Sztuki Piękne z dodatkowym fakultetem z Krytyki Kultury  (BA Fine Art with Critical Cultures) w National College of Art and Design w Dublinie, Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Dziennikarskie w Papieskiej Akademii Teologicznej w  Krakowie i studia magisterskie z zakresu Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

WYSTAWY INDYWIDUALNE I ZBIOROWE:

• Będzin wczoraj i dziś. Plener historyczny, literacko-plastyczny i wystawa poplenerowa.

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego (Będzin, 2023)

• Kwiecień plecień… Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego (Sosnowiec, 2023)
  • Jesienne inspiracje.  Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego ( Dąbrowa Górnicza, 2022)
  • Insinity in the city (Dublin, 2019)