43. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” za nami – wracamy z wyróżnieniem

Zdjęcia z wyróżnionego filmu (autor zdjęć: Paweł Kozak)

Z 43. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” wracamy z wyróżnieniem za krótkometrażowy film fabularny!

W Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych jury wyróżniło jedną z naszych etiud:

🎬 Uwaga dobry pies | reżyseria Adelina Borets | zdjęcia Paweł Kozak | kierownictwo produkcji Kacper Anaczkowski & Iryna Borkovska | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

Stepan regularnie przyjmuje stare psy ze schroniska, które spędzają ostatnie dni przed śmiercią pod jego opieką. To jego własny sposób na pogodzenie się z własną śmiercią. Marzy mu się śmierć w spokoju, nawet podczas wojny w Ukrainie. Ale pokój to przywilej skradziony przez młodego chłopca Gogo. Co się stanie, gdy dwóch wrogów w różnym wieku, ale równie samotnych, spotkają się na cmentarzu w nocy Zapalą jointy, zajedzą lody i zatańczą.

Dziękujemy za festiwalowe emocje. W tym roku zestawienie filmowe było bardzo dobre, a w takim gronie niełatwo o nagrody! Całej ekipie wyróżnionej etiudy serdecznie gratulujemy, wypatrujemy kwalifikacji na kolejne festiwale.

Ponadto chcielibyśmy również pogratulować innym nagrodzonym, naszym absolwentom i obecnemu wykładowcy - Tomaszowi Woźniczce za zdobycie JANTARA 2024 za zdjęcia do filmu pt.: ,,Córy węgla” w reż. Anety Nowickiej!