Przegląd krótkich metraży Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego na Ars Independent

17.06.2024

Już teraz zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na tegoroczny Ars Independent, ponieważ będzie to okazja do obejrzenia kilku naszych krótkometrażowych produkcji, o czym więcej poniżej.

ROZBIEG - seans i spotkanie z twórcami (90' filmowych emocji)

🎬 Sprzedawca | reżyseria Patryk Kaflowski | zdjęcia Daniel Le Hai | kierownictwo produkcji Weronika Kozioł | fabuła, 2023 r.

Darek jest właścicielem sklepu na skraju bankructwa. Sprawy przybierają dziwny obrót, gdy do jego sklepu przybywa duża dostawa półpancerzy. W sklepie pojawia się staruszek, który proponuje pomoc w sprzedaży.

🎬 Pazur | reżyseria Marta Z. Nowak | zdjęcia Estera Świętosławska | kierownictwo produkcji Dorota Chłapek | dokument, 2023 r.

W odludnej wiosce lalkarz pracuje w spokoju nad specjalnym projektem. Jego przedsięwzięcie niespodziewanie nabiera rozpędu, gdy mężczyzna postanawia przyjąć uchodźców ze wschodniej Ukrainy. Śmiały projekt Łukasza pozwala rodzinie oderwać myśli od trudnej rzeczywistości, a on sam zyskuje kompanów, którzy chcą mu pomóc w dążeniu do celu.

🎬 Miasto Jeży | reżyseria Mateusz Rybiński | zdjęcia Tomasz Grzymała | kierownictwo produkcji Natalia Rokicka & Rafał Cieplok | fabuła, 2023 r.

Nowy pacjent trafia do ośrodka leczenia uzależnień dla głuchej młodzieży. Na drodze jego terapii staje rodzące się, ciężkie do nazwania uczucie do długo przebywającej tam dziewczyny. Całość filmu opowiedziana jest w języku migowym.

🎬 Czarna woda | reżyseria Joanna Różniak | zdjęcia Łukasz Łatanik | kierownictwo produkcji Maria Kawalec | fabuła, 2023 r.

Emilka jest młoda, bezrobotna i panicznie boi się zbiorników wodnych. Po rodzinnej tragedii cały swój czas spędza z młodszą siostrą. Nowa praca, która wymaga całkowitego zanurzenia w przeszłości, może być jej szansą na nowy start.

Festiwal odbędzie się w dniach od 8 do 13 października 2024 r. w Kinie Światowid, a na stronie organizatora można zakupić karnety.

TUTAJ znajdą Państwo m.in. zapowiedź naszego bloku.

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością naszych studentów!