Dwie nagrody dla naszych filmów na 53. Lubuskim Lecie Filmowym!

Źródło: mat. prasowe organizatora

Nasze dwie krótkometrażowe produkcje fabularne zostały nagrodzone na 53. Edycji Lubuskiego Lata Filmowego!

🏆 Lena Jaworska i jej Grajdło zdobywa Srebrne Grono w Konkursie Krótkich Filmów Fabularnych, jury doceniło w filmie reżyserię, czułość w portretowaniu dojrzewania w świecie z pogranicza realizmu i magii.

🎬 Grajdło | reżyseria Lena Jaworska | zdjęcia Paweł Kozak | kierownictwo produkcji Kamil Dominik Warszawski | prod. 2024 r.

🏆 W tym samym Konkursie nagrodzony został również Pierwszy taniec w chmurach Michała Mieszczyka, zdobył on Wyróżnienie za wiarygodny portret naturalistycznego świata z promykiem nadziei.

🎬 Pierwszy taniec w chmurach | reżyseria Michał Mieszczyk | zdjęcia Igor Połaniewicz | kierownictwo produkcji Edyta Bełza & Yana Honcharenko | prod. 2023 r.

Ponadto bardzo nas cieszy zdobycie Brązowego Grona w Konkursie Głównym Filmów Fabularnych - przez naszego absolwenta i obecnego wykładowcy, Pawła Maślony za film Kos. Jury w uzasadnieniu wskazało na nieszablonowe potraktowanie historii Polski i inteligentny mariaż oryginalnej formy z kinem gatunkowym. 👏

Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych filmów, każdemu z osobna należą się brawa, życzymy Wam dalszych sukcesów! 👏

🔗 Werdykty Jury we wszystkich Konkursach znajdziecie Państwo na stronie organizatora, do której link pozostawiamy TUTAJ.