Walczymy o Studenckiego Oscara jako jedyni z Polski!

Kadr z filmu Złamanie otwarte, autor zdjęć: Fryderyk Potoczek

Ogłoszono półfinalistów Studenckiego Oscara 2024 i wśród 62 filmów znalazła się nasza krótkometrażowa etiuda fabularna w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego, coś wspaniałego!

Półfinalistów wyłoniono spośród 2683 zgłoszeń i jest to jedyny film z Polski. Jesteśmy w walce o Studenckiego Oscara! 😲

🎬 Złamanie otwarte | reżyseria Bartłomiej Błaszczyński | scenariusz Katarzyna Błaszczyńska | zdjęcia Fryderyk Potoczek | kierownictwo produkcji Alicja Osiej, Dorota Damec i Monika Borówka | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski w Katowicach, 2024 r.

Basia (35), udaje przed mężem, że wszystko jest z nią w porządku. Na egzaminach wstępnych do szkoły aktorskiej poznaje Alicję (20 l) i jej niemowlę, którym się opiekuje. Po wymagającym występie i trudnej konfrontacji z mężem postanawia porwać dziecko Alicji i nieumyślnie naraża je na niebezpieczeństwo. Ten wstrząs sprawia, że Basia staje się gotowa na zmiany i uzdrowienie.

Serdeczne gratulacje dla całej ekipy za dotarcie do tego etapu, lecz nie poprzestajemy na tym, trzymamy kciuki w drodze po finał!

Pełną listę półfinalistów można przeczytać TUTAJ.