Ofiara księżyca z kolejnymi festiwalami!

24.07.2024

Z wielką radością informujemy, że film Ofiara księżyca weźmie udział w Konkursie Międzynarodowym na 41. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Teheranie (TISFF)!

Festiwal odbędzie się w dniach 18-23 października 2024 r. i jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie. W tym roku zgłoszono ponad 15 000 filmów z 150 krajów, a dzięki niezwykle niskiej selekcji wynoszącej tylko 0,06%, sam wybór do konkursu jest ogromnym wyróżnieniem!

Co więcej, TISFF jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów, więc wygrana może otworzyć drogę do nominacji.

Zanim jednak Ofiara księżyca trafi do Teheranu, film zostanie zaprezentowany na 8. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym im. Vilmosa Zsigmonda na Węgrzech, który odbędzie się w dniach 9-13 października 2024 r.. Nasz film będzie można zobaczyć 10 października o godz. 15:00 w bloku etiud studenckich. Festiwal ten upamiętnia wielkiego operatora, laureata Oscara za film „Bliskie spotkania trzeciego stopnia".

O „Ofierze księżyca" ostatni raz pisaliśmy przy okazji jego światowej premiery na zeszłorocznym ENERGA Camerimage, prestiżowym festiwalu celebrującym sztukę operatorską.

🎬 Ofiara księżyca | reżyseria Piotr Szubra | zdjęcia Jakub Kaźmierczak | kierownictwo produkcji Karolina Pawlik, Adam Kiełbasa, Maciej Fabiańczyk | 2023 r.

Inspirowana powieścią Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata" historia zmagań poety Iwana Bezdomnego z nawiedzającymi go w czasie pełni księżyca snami przesiąkniętymi twórczością spotkanego przed laty pisarza.

Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki!

24.07.2024