„Mój jedyny wróg” Piotra Bielińskiego zakwalifikowany na prestiżowy festiwal – gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!

09.10.2024

Z dumą informujemy, że film Mój jedyny wróg w reżyserii Piotra Bielińskiego, zakwalifikował się na prestiżowy Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Teheranie (TISFF)! Serdecznie gratulujemy twórcom i życzymy powodzenia w konkursie.

Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ na festiwalu znalazły się aż dwa filmy krótkometrażowe z naszej Szkoły. Oprócz filmu Piotra Bielińskiego w oficjalnej selekcji zobaczymy również „Ofiarę księżyca” Piotra Szubry.

Festiwal TISFF odbędzie się w dniach 18–23 października 2024 r. i jest jednym z najbardziej renomowanych wydarzeń poświęconych filmom krótkometrażowym na świecie. Z ponad 15 000 zgłoszonych produkcji z 150 krajów, tylko 0,06% filmów dostało się do selekcji, co czyni to wyróżnienie wyjątkowym. Dodatkowo, wygrana na TISFF otwiera drogę do nominacji do Oscara, co czyni ten sukces jeszcze bardziej znaczącym.

🎬 Mój jedyny wróg | reżyseria Piotr Bieliński | zdjęcia Jan Barszczewski | kierownictwo produkcji Aleksandra Gajdosz | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

Jeszcze raz gratulujemy naszym twórcom i trzymamy kciuki za ich sukces w Teheranie!

09.10.2024