Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Prezentacja WRiTV w szkole filmowej Aristotle University Thessaloniki

28.02.2019
Prezentacja WRiTV w szkole filmowej Aristotle University Thessaloniki

W dniu 6.02.2019 Józefina Sobczak, studentka WRiTV przeprowadziła prezentację swojej uczelni w sali kinowej szkoły filmowej AUTh. Całość przedsięwzięcia organizacyjnie wsparł pan Apostolos Karakasis – koordynator studentów wyjeżdżających na wymianę w ramach programu Erasmus. Poproszony opublikował informację o prezentacji na wydziałowej stronie internetowej, dodając również link do strony WRiTV, do zakładki z informacjami oraz zareklamował to wydarzenie swoim studentom.

Na spotkanie, dzięki staraniom Józefiny Sobczak oraz pana Karaksisa, przyszło prawie 80 osób, a sala okazała się niemalże za mała. Studentka rozpoczęła od wyświetlania przygotowanych przez szkołę materiałów promocyjnych, jako pierwszą pokazała prezentacje w PowerPoincie dotyczącą oferty szkoły, następnie film promocyjny Katowic i regionu z serwisu YouTube. Po tych pokazach dodała ze swojej inicjatywy zdjęcia i nagrania przedstawiające nowy budynek WRiTV wspominając o nagrodach, które otrzymał. Greccy studenci byli pod dużym wrażeniem nowych, designerskich wnętrz, profesjonalnej sali kinowej i lokalizacji nowego budynku. School of Film AUTh jest również zaadaptowaną starą fabryką (wyrobów tytoniowych), ale nie była remontowana od lat, ponadto znajduje się w dużej odległości od centrum Salonik co zdaje się ciążyć wielu z nich.

Józefina Sobczak opowiadała o warunkach, w jakich polscy studenci zdobywają wiedzę i produkują swoje filmy, nowym sprzęcie zakupionym przez szkołę, licznych wydarzeniach kulturalnych, jak i towarzyskich. Wyświetliła więc Gorzko! w reżyserii Michała Wawrzeckiego – etiuda spotkała się z dużym entuzjazmem. Po projekcji studentka zachęciła słuchaczy do zadawania pytań, opowiadała o kosztach życia w Katowicach, porównywałam obie placówki (AUTh i WRiTV), przybliżała charakter naszego kraju i regionu.

Wśród najczęściej zadawanych pytań pojawiły się te o poziom komunikatywności w języku angielskim, ceny życia, warunki produkcji filmów oraz możliwości koprodukcji międzynarodowych.