„Uległość” wśród laureatów 18. Węgiel Film Festival

16.05.2021

Dobiegła końca 18. edycja Węgiel Film Festival. Wśród laureatów festiwalu znalazła się Uległość (2020) w reż. Michała Ciechomskiego ze zdjęciami Pawła Grabarka. Nasz film doceniono w kategorii najlepsze zdjęcia „za piękne i skromne, bogate i skupione pokazanie historii dość abstrakcyjnej jednak bardzo współczesnej. Za fantastyczne wykorzystanie przestrzeni lokacji, za production value, ale również za zdjęcia w służbie historii”.

Komplet nagród przyznanych przez jury 18. edycji Węgiel Film Festival w składzie Piotr Domalewski, Marcin Koszałka, Lidia Damatto Moreira i Olga Chajdas:

• Nagroda za najlepszy film dokumentalny ufundowana przez 422post: „Złote guziki” reż. Alex Evstigneev, Rosja 2019
  • Nagroda za najlepsze zdjęcia ufundowana przez Fundację Film Inkubator: Paweł Grabarek za zdjęcia do filmu Uległość w reż. Michała Ciechomskiego (prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego), Polska 2020
  • Nagroda za najlepszy polski film ufundowana przez Hole Films: „Nie jesteśmy przyjaciółkami” reż. Alicja Sokół (prod. Warszawska Szkoła Filmowa), Polska 2020
  • Najlepszy film fabularny: „Things Like” reż. Kálmán Nagy, Austria 2020
  • Wyróżnienie specjalne: „Inside me” reż. Maria Trigo Teixeira, Niemcy 2019

Z kolei Nagroda Publiczności trafiła do twórców filmu „Things Like” reż. Kálmán Nagy, Austria 2020

Węgiel Film Festival organizowany był przez studentów II roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.