Filmy Szkoły Filmowej w konkursie na festiwalu Młodzi i Film!

18.05.2021
Plakat 40. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film / Wilhelm Sasnal

7 filmów wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zakwalifikowano do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych na 40. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 14-19 czerwca.

W Koszalinie swoje konkursowe pokazy będą mieć:

• DZIEŃ MATKI (2021) reż. Patryk Kaflowski
  • FLORA (2021) reż. Karolina Monwid-Olechnowicz
  • GNIAZDO (2021) reż. Gracjana Piechula
  • NOC ZA DNIA (2021) reż. Katarzyna Sikorska
  • NIEWOLNIK (2021) reż. Grzegorz Piekarski
  • UWIĘZIONA (2021) reż. Piotr Bieliński
  • TOŃ (2020) reż. Martyna Ludwig

Wśród filmów konkursowych znalazł się także film dokumentalny "Trochę raju" (2020) w reżyserii naszego absolwenta i wykładowcy – Andrzeja Cichockiego.

Ponadto w konkursowej selekcji krótkometrażowych fabuł są nowe filmy naszych absolwentów z ostatnich lat: Jagody Madej ("O człowieku, który kupił mleko"), Tadeusza Kabicza ("Ceremonia"), Karola Lindholma ("Ostatni gwizdek").