Nasi studenci wśród zwycięzców 8. edycji Papaya Young Directors!

05.07.2021

W piątek 2 lipca podczas Finally: Gala w Parku Sowińskiego w Warszawie poznaliśmy laureatów 8. edycji konkursu Papaya Young Directors. Są wśród nich studenci Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Gabriela Baran - studentka V roku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej wraz z Mieszkiem Hajkowskim otrzymała Nagrodę Publiczności za film reklamowy „Dotarło? Dotarło!” dla marki DPD.

Natomiast Zuzanna Sorówka i Paweł Grabarek - studenci reżyserii i realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii otrzymali Nagrodę Specjalną za szczególną wrażliwość wizualną dla tandemu reżyser i autor zdjęć za film reklamowy dla marki Durex “Wolność na naszych zasadach”. Jury doceniło „piękny flirt z kamerą, z nami i z ważnymi tematami, za czułe spojrzenie, namiętne muśnięcia, zapach i smak wolności, który zniewolił nasze zmysły i umysły."

W tym roku udział w konkursie Papaya Young Directors wzięło 1248 osób. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach była partnerem edukacyjnym konkursu.