Dagmara Drzazga ze statuetką Nagrody im. Wojciecha Korfantego!

Album prywatny, Dagmara Drzazga

Wczoraj miała miejsce uroczystość, w ramach której to tegorocznym laureatom Nagrody im. Wojciecha Korfantego wręczono statuetki, mające symbolizować i wzmacniać uznanie dla wybitnych osiągnięć wobec Śląska oraz jego społeczności.

Uroczysta gala odbyła się w Łaźni Łańcuszkowej kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. Nagrody przyznawane są przez Związek Górnośląski, otrzymać je można tylko raz, a uprawnionymi do tego są osoby i instytucje ze szczególnymi zasługami dla Śląska. Plebiscyt posiada wieloletnią tradycję, działa począwszy od 1993 roku, stąd też tegoroczna edycja była wyjątkową - bowiem jubileuszowa!

Raz jeszcze składamy najserdeczniejsze gratulacje dla dr hab. Dagmary Drzazgi, prof. UŚ - wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz pozostałym laureatom, którymi to są Panowie Mirosław Neinert (dyrektor Teatru Korez) oraz Leonard Fulneczek (doświadczony samorządowiec z Krzyżanowic, b. wójt i radny).

O przyznanej nagrodzie, jej znaczeniu oraz dorobku filmowym dr hab. Dagmary Drzazgi, znajdującym swe uznanie szczególnie w środowisku Śląskim - pisaliśmy już wcześniej na łamach naszych mediów społecznościowych. Jednakże co innego jest Państwa poinformować o zwycięstwie, a co innego zobaczyć jakże szczęśliwą laureatkę z wyjątkową nagrodą w swoich rękach. Wcześniej pisaliśmy o nagrodzie: link

Życzymy wszystkiego dobrego. Gratulacje!